Czech version English version German version
 
Jízdárna
 
Penzion
 
Restaurant
 
Kozí park
 

Vydařené Děpoltovické Letní slavnosti no. 5

Děpoltovické Letní slavnosti jsou každoročně jakýmsi vyvrcholením jezdecké sezony v karlovarské oblasti. Letos tomu nebylo jinak, protože se na těchto závodech ještě navíc od předchozích ročníků bojovalo o tituly oblastních mistrů. Sobotní soutěže začaly v 9 hodin a pokračovalo se až do pozdního odpoledne. Nejočekávanějším kláním dne byla netradiční soutěž „Jezdecký poker“, do níž se kvalifikovalo 15 nejlepších jezdců ze soutěžě st. L** (Velká cena Hollandia – Vítězka Kateřina Poláchová a Calleto). Svou „královskou flush“ zde získala Barbora Hudcová s Loopingem, která překonala výšku 160 cm.  Oblastní mistryní v kategorii pony se stala Terezie Šťovíčková a Robin 5, ostatní „boje“ o oblastní mistry byly dvoukolové, pokračovaly tedy v neděli.

Sobota se nesla hlavně v duchu bohatého doprovodného programu, jehož cílem je každý rok přitáhnout diváky z řad obyčejných občanů na jezdecké závody. Vystoupilo Divadlo z Bedny, skupina DSM a večerní vystoupení skupiny Karát (Kabát revival) se protáhlo až do pozdních ranních hodin. Mimo to zde byly připraveny soutěže pro děti a dospělé, ukázka přirozené komunikace s koněm, ukázka výcviku policejních psů nebo profesionální líčení pro návštěvníky zdarma.

V neděli se pokračovalo v závodění. V kategorii dětí (dvoukolové „Z“) se stala oblastní mistryní Veronika Fišarová a Sandy, v kategorii juniorů (dvoukolové „L**“) zvítězil Martin Štorkán a Cornet Cherry a seniorským mistrem (1. kolo „L**“, druhé „S**“) je Lucie Šímová s Alexis-H. V nedělní nejvyšší soutěži (ST**) zvítězila opět Barbora Hudcová, tentokrát s koněm Krissia. Ze soboty na neděli byla pro časový skluz přesunuta soutěž „Kostýmové skákání“- děpoltovičtí zvítězili s maskou Večerníček. Do této kolektivní masky se zapojil i moderátor Aleš Suchánek.

Největší děpoltovické závody máme tedy za sebou, známe oblastní mistry a sezóna se nám pomalu chýlí ke konci. Na kolbiště Pegasu budeme moci zavítat ještě 11. září na závody nazvané „Děpoltovická podzimní podkova

Moderátor závodů Aleš Suchánek při kostýmovém skákání (v sedle klisny Čármin)

Barbora Hudcová a Looping

Share
zveřejněno: 27. 8. 2010
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Pegas Děpoltovice, 362 25 Děpoltovice 1
Helena Lahodná: +420 776 280 541
E-mail: jkpegas@jkpegas.cz
Restaurace Pegas: +420 353 851 000
Zásady ochrany osobních údajů
Partnerské weby
Dovolená u koní, ubytování v přírodě
Vyjížďky a výuka jízdy na koních
Dětské tábory u koní, výuka, hry, zábava
Dobré jídlo a pití v naší restauraci, pořádání oslav
Romantické zážitky u koní a v krásné přírodě
Pegas Děpoltovice, místo, kde se budete rádi vracet
jezdecký klub JK Pegas

Created by obsah.info, 2013 - 2024