Penzion

Restaurant

Kozí park

Hledáme sponzory pro Pospěcha Daniela v jezdeckém sportu

Chceme Vám představit našeho malého závodníka. Je to chov malého vzrůstu i věku. Přes tento handicap má nesporný talent. Druhým rokem sedí v jezdeckém sedle, začínal s poníky a v letošním roce se už odvážil prezentovat i na velkých koních.

daniel-pospech

V jeho prvním sportovním roce získal čtvrté místo ve Styl šampionátu na pony, což byl veliký úspěch. V závěru loňského roku složil úspěšně zkoušky základního výcviku i na velké koně, což mu otevřelo další bránu do jezdeckého sportu. Jinak i v tomto prvním roce získal spoustu umístění v rámci karlovarské oblasti a při honění kvalifikace na Styl šampionát i mimo oblast v rámci republiky.

Výsledky v roce 2012 –    3x 1. místo

3x 2. místo

2x 3. místo

4. místo v celorepublikovém seriálu Styl šampionát

Druhý sportovní rok už dělí aktivitu na pony a velké koně. S třemi pony získal kvalifikaci na mistrovství republiky ve skoku na pony. Dále se účastnil finále Styl šampionátu na pony pro rok 2013, kde skončil na třetím místě v rámci republiky na klisně Lira.

Mistrovství na pony v kategorii A do 12 let  se dostal až do finále rozeskakování pro nejlepší čtyři účastníky a po tuhém boji, kde náš poník na ostatní už nestačil a skončil na čtvrté bramborové pozici. Tady bojoval na pony Dercyk Blade. Prohrávat náš Daneček moc neumí…

Mistrovství na velkých koních se účastnil poprvé, původní myšlenka byla pokusit se o kvalifikaci, která se mu povedla hned se dvěma koňmi a to Reskátor 1 a Pialota. Po finanční pomoci Města Bochova a Scan Servicu se mohl účastnit obou mistrovství a to jak pony tak i velké koně. Nastoupil tedy do prvních kol mistrovství i otevřených soutěžích, kde se velmi dobře prezentoval. S oběma se dostal do finálového třetího kola s čistým kontem a musel si vybrat jednoho z nich. Tím se do finále dostal Reskátor 1 a Pialota s ním ještě v poslední otevřené soutěži, kde startoval i mezi mladšími a staršími juniory, skončil na pěkném osmém místě. Vstup do finále už psychicky bohužel nezvládl a třetí kolo vzdal sice za ovací tribun, ale se slzami v očích.

5x 3. místo

Prozatím s velikým náskokem vede karlovarský Top Ten, a karlovarský Styl šampionát, kterým se kvalifikoval do celostátního kola, který se má konat ve Svinčících u Mostu.

Na základě svých výsledků byl vybrán panem Jiřím Pecháčkem do Skokového centra talentované mládeže, které probíhá v zimních měsících.

V letošním roce bychom ještě rádi viděli Dana v seriálu Pony Liga, který vrcholí koncem listopadu v Herouticích u Benešova, další možností na celorepublikové úrovni je zúčastnit se Kolovrat junior cupu na velkých koních, ovšem na oba tyto seriály již nezbývají finanční prostředky.